top of page
Szukaj

Kamperami na Peloponez w Grecji wiosną w zorganizowanej grupie

Kwiecień jest idealnym miesiącem do podróży w kierunkach południowych - w Polsce budzi się wiosna, a w basenie Morza Śródziemnego już przedsionek lata.

Greckie Peloponez...

"Prawdziwa perła rozsławiająca Bałkany na turystycznej mapie świata…" pisał o nim National Geographic. To tutaj rodziła się europejska kultura i sztuka, wsparta mitologią, filozofią i nauką Rzymian. Peloponez to kolebka starożytnej cywilizacji helleńskiej, w której spuściźnie do dzisiaj żyjemy i prawdziwy raj dla wielbicieli antycznej historii.


A czym jest Grecja i sam Peloponez dla zwykłych zjadaczy chleba, miłośników podróży, takich jak my?

Jest przede wszystkim miejscem, gdzie czas płynie wolniej. Jak okiem sięgnąć niezwykłe krajobrazy - antyczne ruiny twierdz, świątyń, teatrów, stadionów na tle wzgórz, pośród gajów oliwnych, sadów cytrusowych i winnic, w sąsiedztwie zaś rajskie plaże. Raj na ziemi dla wszystkich, którzy stronią od tłumów turystów i uwielbiają rozkoszować się wolnością w kameralnym otoczeniu.Jak docieramy kamperami na Peloponez w Grecji?

Z Polski centralnej na Peloponez, w okolice Sparty jest w linii tzw. autostradowej około 2400 km, co daje przynajmniej 3 dni dość męczącej podróży samochodami specjalnymi, jakimi są kampery. Gdyby jednak do tego dołożyć 1 dzień, a podróż poprowadzić nie tylko nudnymi autostradami, zahaczając po drodze o ciekawe miejsca, mógłby to być całkiem znośny tranzyt.

Uczestnicy wcześniej realizowanych wyjazdów do Grecji potwierdzają, że proponowany przez nas "szlak" częściowo turystyczny niweluje trudy, uatrakcyjnia przejazd i czyni go wcale nie męczącym.

Najlepszym wyborem sprawnego i wygodnego przejazdu kamperami na Peloponez w Grecji jest trasa wiodąca przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Przejazd przez Węgry uatrakcyjniamy noclegiem w jednej z przygranicznych (z Serbią) winnic. Serbia zaś to piękny Dunaj, jego przełom z Żelaznymi Wrotami, Park Narodowy Dżerdap i Twierdza Golubac z polskim epizodem i bohaterem - Zawiszą Czarnym. Przejazd tą częścią Serbii dostarcza niesamowitych wrażeń, a nocleg u podnóża Starej Płaniny potęguje doznania. Macedonia staje się wschodzącą gwiazdą i destynacją turystyczną, o atrakcje w trasie nie jest trudno. Przejeżdżając przez Macedonię na pograniczu z Albanią nie omijamy Tetowo, Parku Narodowego Mawrowo i Ochrydy. Tak mijają 4 dni przejazdu z Polski do Grecji na Półwysep Peloponez, a każdy z dni to jedna perełka na szlaku turystycznym krajów tranzytowych.


Plan na podróżowanie kamperami po Peloponez.

13 dni niespiesznej podróży po greckim Peloponez wyznaczają najważniejsze atrakcje turystyczne, wśród nich: Sparta, Olimpia, Korynt, czy Argos.

Eksploracje Peloponez rozpoczynamy od Koryntu - miasta z kanałem, ruinami świątyni Apollina i niezwykle ważną pozycją w mitologii.

Niewątpliwie prawdziwym skarbem półwyspu są Mykeny z pozostałościami starożytnego miasta, najlepiej zachowanym antycznym amfiteatrem, wzniesione na szczycie wzgórza, w których król Agamemnon znalazł miejsce swojego wiecznego spoczynku.

Grecka Sparta i kto nie słyszał o najodważniejszych wojownikach świata - obowiązkowy punkt na mapie naszej podróży, z monumentalną świątynią Artemidy, grobem Leonidasa i pobliską świątynią Apolla.

Na zachód od Sparty miasto Mistra - kolejne miasto z czasów Bizancjum pełne ruin, wpisane na listę UNESCO.

Na naszej trasie caravaningowych eksploracji Peloponez nie brakuje twierdz i starożytnych zamków, wśród nich: Palamidi w Nafplio, zamek Monemvasia, który w rzeczywistości jest małym miastem, czy twierdza Mani.

W kilku miejscach półwyspu eksplorujemy również wybrzeże, na którym jedną z ciekawszych atrakcji jest wrak "Dimitriosa" - blisko 70-metrowego transportowca osiadłego tuż przy brzegu.

Na półwyspie peloponeskim znajduje się prawdopodobnie najpiękniejsza plaża w całej Grecji, a przynajmniej najpiękniejsza na Peloponez - Voidokilia w Mesenii, niedaleko miejscowości Petrohor. W drodze na plażę Voidokilia nie omijamy wodospadów Polylimnio.


Szczegóły planu, trasa przejazdu i sposób realizacji opisane zostały w opublikowanej ofercie biura turystycznego pod LINKIEM TUTAJ. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w przypadku jakichkolwiek pytań - zadawania ich bezpośrednio nam.


59 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page