top of page

FAQ

Frequently Asked Questions, czy często zadawane pytania

 • Czy Knaus VanTourer jest pojazdem oryginalnie wyprodukowanym jako kamper, czy też zabudowa została wykonana na pojeździe dostawczym typu van?
  Nasz kamper van jest pojazdem wyprodukowanym przez znanego europejskiego producenta pojazdów specjalnych campingowych (camperów i przyczep), na bazie podwozia i jednostki napędowej Peugeot Boxer III rok 2020. Zabudowa wewnętrzna jest oryginalna, producentem systemowego rozwiązania jest niemiecka firma Knaus Tabbert AG, która dostarcza rozwiązania do swoich partnerów w całych Niemczech. Partnerem Knaus i producentem naszego samochodu jest firma Euro Caravanning GmbH, która jest jednocześnie właścicielem marki handlowej VanTourer. Obydwa oznaczenia znajdują się na karoserii oraz w dokumentach rejestracyjnych pojazdu specjalnego campingowego. Oznaczenie fabryczne tego pojazdu: KNAUS VanTourer 600 D.
 • Co oznacza w nazwie kampera oznaczenie SPORT i ADVENTURE?
  To oznaczenie klasyfikacji segmentu pojazdów wymyślonej przez dostawców samochodów specjalnych campingowych na rynek polski. Obydwa człony stosowane są równolegle, lub alternatywnie i oznaczają w dosłownym tłumaczeniu: * SPORT - samochód sportowy, a więc synonim pojazdu lekkiego, dynamicznego, zwinnego, łatwego w prowadzeniu * ADVENTURE - samochód przygodowy, a więc synonim wypraw w każdych warunkach, również ekstremalnych, do czego potrzebna jest możliwie niewielka waga, zwinność, łatwość w prowadzeniu, odporność na warunki i otoczenia Takim dokładnie jest samochód campingowy typu van, takim jest właśnie nasz Knaus VanTourer 600.
 • Na ile osób homologowany jest kamper Knaus VanTourer 600, ile osób może komfortowo podróżować?
  Przygotowane do jazdy i homologowane są 4 miejsca siedzące z pasami bezpieczeństwa: 2 w części szoferki z fotelami lotniczymi, obrotowymi oraz 2 w części salonu z fotelami stałymi, nieregulowanymi. Do spania zaprojektowano jedno duże i podwójne łoże poprzeczne w części sypialnej, częściowo składane poprzez unoszenie do pozycji 45 stopni połowy stelaża i dzielonego materaca oraz 1 niepełnowymiarowe łózko dziecięce, uzyskiwane przez odpowiednie ustawienie blatu i foteli w części salonowej oraz pokrycie ich materacem przenośnym. W ten sposób uzyskano 1 stałą sypialnię małżeńską, oddzielaną drzwiami obrotowymi od części kuchenno-salonowej oraz 1 dodatkowe łózko dziecięce uzyskiwane poprzez rozłożenie elementów w części kuchenno-salonowej. Kamper Knaus VanTourer jest idealnym rozwiązaniem dla podróży 2+1 w każdych warunkach, a w okresie letnim i możliwości biwakowania pod dodatkowym namiotem - również dla podróży w 4 osoby.
 • Czy kamper posiada wewnątrz WC, czy posiada prysznic i jakie zastosowano rozwiązania?
  Tak, nasz kamper Knaus VanTourer 600 posiada toaletę chemiczną Therford z wysuwaną z zewnątrz kasetą oraz umywalkę z lustrem umieszczone w niewielkim pomieszczeniu. To niewielkie, ale niezwykle ergonomicznie zaprojektowane pomieszczenie posiada okno, wentylację wymuszoną oraz drzwi przesuwne, stanowiące jednocześnie część kabiny prysznicowej o konstrukcji tubowej. Brodzik kabiny i tuba zaprojektowana została dokładnie w przejściu pomiędzy częścią kuchenno -salonową, a sypialnią i WC, dzięki czemu poprzez odpowiednie ustawienie przesuwnych drzwi tuby kabiny prysznicowej uzyskujemy separację części sypialnej, separację WC, lub tubę kabiny prysznicowej. Brodzik posiada pokrywę wyrównującą z powierzchnią podłogi stałej campera, którą zdejmujemy w celu otwarcia brodzika w prysznicu. Niebywale wielofunkcyjne rozwiązanie na bardzo niewielkiej powierzchni powoduje, że w tak kompaktowym wnętrzu zmieściło się funkcjonalnie dokładnie to samo, co w camperach półzintegrowanych, czy alkowach.
 • Czy kamper posiada instalację fotowoltaiczną i jaką funkcję ona pełni?
  Tak, nasz camper Knaus VanTourer 600 Premium został wyposażony w instalację fotowoltaiczną, składającą się z panela fotowoltaicznego o mocy 110W zamontowanego na dachu oraz elektronicznego regulatora ładowania akumulatora pokładowego części mieszkalnej. Instalacja fotowoltaiczna pozwala na alternatywne do sieciowego ładowanie akumulatora pokładowego campera energią pochodzącą ze słońca. Oznacza to, że w ciągu dnia i przy średnim nasłonecznieniu w trybie ciągłym i również w czasie jazdy doładowywany jest akumulator, z którego korzystamy w części mieszkalnej. Akumulator ten jest oddzielnym i niezależnym od samochodowego, pozwala na użytkowanie wszystkich urządzeń elektrycznych w części mieszkalnej w sytuacji braku zasilania sieciowego - zewnętrznego.
 • Czy na czas wypożyczenia campera możliwe jest pozostawienie własnego samochodu
  Tak, osoby wypożyczające naszego campera mogą przyjechać po odbiór własnym samochodem i pozostawić go na czas wynajmu na terenie ogrodzonym, prywatnym. Pozostawienie własnego samochodu na terenie prywatnym możliwe jest wyłącznie z pełnym dostępem (zdeponowanymi kluczykami), umożliwiającym jego ewentualne lub awaryjne przeparkowanie.
 • Jak dodać nowe pytanie?
  Aby dodać nowe pytanie, przejdź do ustawień aplikacji i kliknij przycisk "Zarządzaj pytaniami".
 • Czy mogę wstawiać obrazy w moim FAQ?
  Tak! Aby dodać zdjęcie, wykonaj następujące czynności: Otwórz ustawienia aplikacji Kliknij przycisk "Zarządzaj pytaniami" Kliknij na pytanie, do którego chcesz dołączyć zdjęcie Podczas edycji odpowiedzi na pytanie, kliknij na ikonę obrazu, a następnie Dodaj obraz z biblioteki
 • Czy mogę wstawić film w moim FAQ?
  Tak! Użytkownicy mogą z łatwością dodać film z YouTube lub Vimeo Otwórz ustawienia aplikacji Kliknij przycisk "Zarządzaj pytaniami" Kliknij na pytanie, do którego chcesz dołączyć film Podczas edycji odpowiedzi na pytanie, kliknij na ikonę filmu wideo, a następnie wklej URL YouTube lub Vimeo To wszystko! Miniatura Twojego filmu wideo pojawi się w polu tekstowym odpowiedzi
 • Jak edytować lub usunąć tytuł "FAQ"?"
  Tytuł FAQ może być skonfigurowany w zakładce ustawienia w Ustawieniach Aplikacji. Można również usunąć tytuł, usuwając zaznaczenie pola wyboru, w zakładce ustawień.
bottom of page